Calendar
- 
      4Exhibitions
- 
      6Events
- 
      2Tours
- 
    12All
 
            Tre søndager i oktober fra kl. 12 - 15 inviterer Trøndelag senter for samtidskunst til drop-in-skulpturLAB med kunstner Guri Simone Øverås.
Barn i alle aldere i følge med voksne kan la seg inspirere av de spennende og fantasifulle skulpturene i utstillingen «Å bare være til» av kunstneren Andrea Scholze. I utstillingen står hennes gorilla-lignende skulpturer sammen med små og store frosker, ulver og planter i keramikk, mens lyden av fuglekvitter og sildrende vann skaper en eventyrlig stemning i rommet.
Kunstsenterets formidlingsrom er forvandlet til et skulptur-Laboratorium hvor barna får prøve ut å jobbe med lufttørkende hvit leire, og maling, for å modellere med hendene og skape egne skulpturer, etter inspirasjon fra skulpturene i utstillingen.
Arrangementene inngår i "Endelig folkeliv og leven" og er sponset av Sparebank 1 SMN.«Endelig folkeliv og leven» er en gjenåpningsmarkering fra 8. - 30. oktober etter et initiativ fra SpareBank 1 SMN i samarbeid med Trondheim kommune, Næringsforeningen i Trondheim, Visit Trondheim og Midtbyen Management + kulturlivet og frivilligheten.
Se hele programmet på endeligfolkeliv.no og finn aktiviteter og kulturopplevelser som du har lyst til å delta på!
 
              
      Kunstnerisk utviklingsarbeid som intervensjon og interaksjon - NTNU PHD
 
              
      Artist Talk: Art, Responsibility and the Ocean as Commons.
 
              
      Laura Gaiger: As Emperors Own Empires
 
              
      Kulturnatt 2025: Sy din egen refleks!
 
              
      Kulturnatt 2025: Kveldsåpen utstilling til kl. 21.00§
 
              
      Kulturnatt 2025: Omvisning i Trøndelagsutstillingen
 
              
      Gratis omvisning i Trøndelagsutstillingen 2025
 
              
      Trøndelagsutstillingen 2025
 
              
      Pop-up utstilling med Anne Marie Hagerup 80 år!
 
              
      Årets vakreste bøker 2025