Past Exhibitions

2013

20.06. – 11.08. Anne Biringvad og Francis Enebeli
16.05. – 09.06. "Symposia" Masterutstillingen 2013 KiT/NTNU
Simen Engen Larsen / Katarina Marthinsen / Heidi-Anett & Lena Katrine. Kurator: Maaretta Jaukkuri
11.04. – 05.05. "Conversations"
Anne Helen Mydland / Richard Launder / Neil Brownsword / Øyvind Suul
28.02. – 24.03. “I'm the Ocean” - Andreas Siqueland
24.01. – 17.02. "More Like It Is Now Than It Ever Was Before" - Jason Havneraas

DSC 0055

Ståle Sørensen "Tre og Trær" (2012)

2012

18.11. – 09.12. Trøndelagsutstillingen 2012
27.09. – 28.10. MetaMorf 2012 - A Matter of Feeling Trondheim Internasjonale Biennale for kunst og teknologi
23.08. – 16.09. Tre og Trær - Ståle Sørensen
25.05. – 10.06. Parallellaksjonen - Snorre Hvamen / Anders Dahl Monsen / Leander Djønne
14.04. – 06.05. Systemkrise - Økonomiske nedgangstider, folkelige opprør
Thomas Kvam / Joar Nango og Silje Figenshou Thoresen / Kristin Tårnes / Shwan Dler Qaradaki / Andrea Lange Forfattere Marte Huke / Ellen Grimsmo Foros / Asieh Amini / Rawdna Carita Eira Filosof Nils Oskal / Marit Hovdal Moan Siviløkonom Rune Skarstein Litteraturviter Anders Skare Malvik Domprost Ragnhild Jepsen
25.01. – 30.03. Tenketank 2012

2011

01.12. – 22.12. "Stille Rom: En verden i unntakstilstand"
Vigdis Haugtrø / Pernille Elida Fjoran / Tommy Høvik / Karianne Stensland & The art world is Burning
03.11. – 03.11. MiLF # 1.5 - Mobil IntermediaL Formidlingssentral (Filmvisning utendørs)
06.10. – 06.10. “The Neighbour Before the House” - Al Jaar Qabla Al Daar
04.10. – 30.10. “Tools, Tours and Travels” - Pad.ma Tour
04.10. – 30.10. “Disket Document” - Camp / Shaina Anand / Ashok Sukumaran
04.09. – 26.09. Trøndelagsutstillingen 2011- "Fluktrom" Astrid Findreng / Grethe Britt Fredriksen
07.07. – 28.08. "The Artists are Present"
Tian Miller / Tore Reisch / Charlotte Rostad / Cathrine Ruud / Kristin Tårnes.
11.06. – 03.07. "Ny natur - Tendenser 2011"
Kurator: Irene Nordli
John K. Raustein / Synnøve Øyen / Hanna Hedman / Gunvor Nervold Antonsen / Mårten Medbo / Hanna Stahle / Jenny Klemming / Jim Darbu
15.04. – 29.05. «Förspilld Ironi» - Peter Johansson & Barbro Westling
18.03. – 10.04. Kaja H. Leijon
11.02. – 06.03. "One Big Plan For You" - Helene Torp
11.02. – 06.03. "Limets triumf over materialenes integritet" – Per Kristian Nygård
07.01. – 30.01. "Misforstå" - Sissel M. Bergh

2010

19.11.10 –12.12. Über das farbige Licht der Doppelsterne und einiger anderer Gestirne des Himmels - Jan Hakon Erichsen & Robert Johansson
07.10.10 –07.11. Meta.Morf 2010 – New.Brave.World!
03.09.10 –27.09. “Follow You Into The Dark” - Lisa Stålspets
03.09.10 –27.09. “Rebreathing” - Atle Selnes Nielsen
11.06.10 –11.07. “Shuffle” - Atle Hynne.
14.05.10 –06.06. “Reality Check”
Kunstnere: Rachel Dagnall / Chto Delat / Thierry Geoffroy / Anita Hillestad & Stig Olav Tony Fredriksson / Vladan Jeremic / Rena Rädle / Tellervo Kalleinen / Oliver Kochta-Kalleinen / Lådan / The Mobile box v.Mari Lagerquist / Nina Lassila / Lina Persson / Lise Bjørne Linnert / Martyna Starosta / Lisa Torell
14.04.10 –05.05.10 Sámi Dáiddafestivála / Samisk Kunstfestival, "Collective Matters"
Kunstnere: Yvette Brackman, Aksel Rudolf Wegner Buljo, Geir Tore Holm, Erkki Kurenniemi, Marysia Lewandowska, Mark Leckey, Joar Nango, Peter Stoffel, Morten Torgersrud, Kristin Tårnesvik, Julita Wójcik.
17.03.10 –17.03.10 «Stugan» - Per Teljer
13.03.10 –04.04.10 "RumRum" - Kunstnerne Mats Olofgörs og Torbjörn Johansson
19.02.10 –07.03.10 The Inner Eye - Lina Berglund
12.02.10 –07.03.10 “You Make Me Fly” - Maria Manuela Rodrigues
08.01.10 –31.01.10 "Unfluid were the waves" Maja Nilsen

The Black Cube / Prosjektrom

19.11. – 12.12. Black Cube: Anne Helen Robberstad
11.06.10 –11.07. The Black Cube: “Darkness at Noon” - Mariken Kramer
15.01.10 –31.01.10 The Black Cube: “Sun Road Track Zero 1 2 3 4 ever” - Linn Halvorsrød

2009

20.11.09 –20.12. «Ånden og Materien» Torbjørn Kvasbø / Emma Kronvall / Moa Lönn / Kjell Rylander
16.10.09 –08.11. Electroboutique – Trondheim MATCHMAKING 2009 - Alexei Shulgin / Roman Minaev / Aristarkh Chernyshev
06.09.09 –27.09. TRØNDELAGSUTSTILLINGEN 2009
29.05.09 –21.06. «Storslått elendighet» - Olav Ringdahl
17.04.09 –16.05. «LOSJEN» Cathrine Dahl / Ørjan Aas
06.03.09 –29.03.“Trails of water behind a passing boat” - Farhad Kalantary
13.02.09 –23.02. Hand to eye - Taus kunnskap: Anne Grefstad / Kristofer Henriksson / Love Evan Lundell / Robert Nilsen / Kezia Pritchard
30.01.09 –08.02. Et rop i skogen? Pernille Elida Fjoran / Per Kristian Nygård / Elisabeth Kjellesvik / David Lamignan Larsen / Rina Charlott Lindgren / Ingvild Kjær Tofte / Kristin Tårnes
09.01.09 –25.01. Christel Sverre og Mads Gamdrup

The Black Cube / Prosjektrom

20.11.09 –20.12. Black Cube: Moa Lönn
02.10.09 –25.10. BLACK CUBE: «Rat export Hamlet» (2008) video av Ilona Huss Walin

2008

20.11. – 14.12. "Cuboids" - Michael Johansson
09.11. – 17.10. TRONDHEIM MATCHMAKING 2008 - "HYBRID"
Festival for kunst og ny teknologi arr. Trondheim Elektroniske Kunstsenter
05.10. – 09.11. "Yokohama" - Marius Amdam
07.06. – 29.06. "Fotballstreker" - Per Rune Vatne
07.06. – 29.06. "Hverken Eller" - Johan Urban Bergquist
17.04. – 25.05. "Heard life II» Siri Austeen
24.02. – 06.03. “I could wrap my arms around it” - Sandra Norrbin
24.02. – 06.03. Trøndelagsutstillingen 2008

2007

2007

07.12. – 31.12. «Turkis» Arne Ingvaldsen
19.10. – 11.11. Trondheim Matchmaking 2007
Festival for kunst og ny teknologi arr.TEKS Trondheim Elektroniske Kunstsenter
06.09. – 07.10. «Figur!: Tolv kunstnere»
05.07. – 12.08. Pierre Lionel Matte
31.05. – 24.06. «Improvisasjon» - Tove Lise Røkke Olsen
31.05. – 24.06. «Nærbilder» - Ingunn Vestby
19.04. – 13.05. «Pipeland" - Karima Risk
08.03. – 01.04. «Ubehaget i sivilisasjonen»
Gisle Harr / Yngvild Anette Nergaard / Tørdals
04.02. – 25.02. Trøndelagsutstillingen 2007

2006

23.11. – 17.12. "Jakten på verdenskunsten -en malerisk magedans"
Leiken Vik og Nirmal Singh Dhunsi
12.10. – 12.11. Trondheim Matchmaking 2006 – Maskin
Festival for elektronisk kunst og ny teknologi arr. TEKS
07.09. – 01-10. "Å nummerere rutene på et ruteark. Å spole en genser tilbake til nøstet"
Kari Steihaug og Tina Jonsbu
13.07. – 20.08. "Mona Lisa" - Mona K. Lalim og Lisa Moland
08.06. – 02.07- "Herfra til hit" - Heidi Kennedy Skjerve
20.04. – 21.05. "50/50" - Jonas Lindstrøm og Lars Paalgard
09.03. – 02.04. "Drift" HC Gilje
05.02. – 26.02. Trøndelagsutstillingen 2006
01.01. – 04.02. Stengt

2005

27.11. – 18.12. «Hjemme» - Roald Amlien og Eli Eines
23.10. – 13.11. Trondheim Matchmaking 2005
Festival for elektronisk kunst og ny teknologi arr. TEKS
18.09. – 19.10. "Sted" - Pia Skog og Dag-Arve Forbergskog
21.08. – 11.09. "Geografi" - Patrik Entian og Ellen Røed
03.07. – 07.08. Tegn! gruppeutstilling
29.05. – 19.06. Synnøve Korssjøen og Synnøve Øyen
24.04. – 15.05. Per Formoe
13.03. – 10.04. Kristin Bergaust og Alexis Parra
06.02. – 27.02. Trøndelagsutstillingen 2005

2004

21.11. – 12.12. «ACME"
Annika Simonsson / Cecilie Nissen / Johan Sager / Tine Aamodt / Lars-Erik Svensson
17.10. – 07.11. Trondheim Matchmaking 2004
Festival for elektronisk kunst og ny teknologi arr. TEKS
05.09. – 03.10. «FRYS» Vandreutstilling fra Riksutstillingene
05.08. – 29.08. Karin Solberg og Susanna Hesselberg
27.06. – 01.08. «Relikvier» - Anne Helene Mydland
16.05. – 13.06. «Privat park» Jan Steinum og Sabina Jacobsson
18.04. – 09.05. Kiki Prytz Wilhelmsen
07.03. – 28.03. «Art container» Nordisk vandreutstilling
01.02. – 22.02. Trøndelagsutstillingen 2004

2003

20.11. – 14.12. Juleutstilling
19.10. – 09.11. Annika Borg
14.09. – 05.10. Vigdis Øien og Jørgen Moe
03.07. – 03.08. Sommerutstilling
25.05. – 22.06. Katrine Gjæver
27.04. – 18.05. Hermann Isaksen
30.03. – 13.04. Trondheim Matchmaking 2003 «Interferens»
Kurator: Jeremy Welsh/Kristin Bergaust
Festival for elektronisk kunst og ny teknologi arr. TEKS
02.03. – 23.03 Trøndelagutstillingen 2003

2002

24.11. – 15.11 Lasse Kolsrud
24.11. – 15.12. Hermann Isaksen
27.10. – 17.11. «Fråvær / Absences» Vandreutstilling Riksutstillingene
22.09. – 13.10. Japan 2002
15.07. – 09.08. Jostein Kirkerud
02.06. – 23.06. Trondheim Kommunes Kunstinnkjøp 1997-2002
21.04. – 12.05 Kim Hiortøy
21.04. – 05.12. «Utsmykningsprosjekter i Trøndelag»
21.04. – 12.05 Viola Sommervold
03.10. – 07.04 Lars Strandh/Vegard Moen/Fabiola B. Charry
03.02. – 24.02. Trøndelagsutstillingen 2002

2001

18.11. – 09.12. "Modellmakerne / livet på sletten" Vandreutstilling Riksutstillinger
14.10. – 04.11. Åse Eriksen og Gerd Brox Simonsen og Peter Rust
09.09. – 30.09. Nirmal Singh Dhunsi og Anita Hauge og Silje Sagfjæra
10.06. – 07.01. Viel Bjerkeset Andersen
22.04. – 13.05. "Fokus på tre" - Lillian Dahle, Kjell Hommerstad, Marit Lyckander
11.03. – 01.04. "Øyeblikk" Norske Kunsthåndverkere 25 år! arr. NKM
28.01. – 18.02. Trøndelagsutstillingen 2001

2000

19.11. – 10.12. Bente E. Finserås og Njål Sparbo / Mai Cheng Zheng / Randi Strand
15.10. – 05.11. "Keramikk i fokus" - Inge Pedersen, Brit Dyrnes, Beth Wyller og Sidsel Hanum
10.09. – 01.10. "Vannkanten" - Jeremy Welsh, Jon Arne Mogstad, Anders Eiebakke, Paul Bevan
02.07. – 13.08. Lars Staffan Evjen / Marit K. Eken Kalager
17.05. – 18.06. Jubileumsutstilling - Trøndelag Bildende Kunstnere 50 år!
09.04. – 07.05 Nina K. Risåsen, Keisuke Ueno, Ragnhild Stuberg og Turid Ousland
05.03. – 26.03. "Kammerstücke" - Heidi Skjerve og Edith Spira
30.01. – 20.02. Trøndelagsutstillingen 2000

1999

17.12. – 20.12. "Krysse Stoppe Møte" gruppeutstilling
21.11. – 12.12. Setsuko Kurioka, Iren Gule og Monika Wancke
17.10. – 07.11. Kari Mette Wik, Hanne B. Nystrøm, Tonje Ramstad
31.01. – 21.02. Trøndelagsutstillingen 1999
15.11. – 13.12. Kunstnerene i Dronningensgt. 29
Beret Aksnes / Edith Lundebrekke / Anne Kvam / Sølvi Stornæss / Kiki Prytz Wilhelmsen / Marit Aabel / Octavio Gil Villegas / Urd Schjetne /Viola Sommervold / Randi Heitman Hjorth / Anne-Grete Bergsland
11.10. – 01.11. Lars Lerin med akvareller

1998

15.11. – 13.12. Kunstnerene i Dronningensgt. 29
Beret Aksnes / Edith Lundebrekke / Anne Kvam / Sølvi Stornæss / Kiki Prytz Wilhelmsen / Marit Aabel / Octavio Gil Villegas / Urd Schjetne /Viola Sommervold / Randi Heitman Hjorth / Anne-Grete Bergsland
11.10. – 01.11. Lars Lerin med akvareller

1997

16.11. – 14.12. «Drømmer og virkelighet – produktdesign» - Institutt for produktdesign – NTNU
19.10. – 09.11. «Shelter: arkitektur, billedkunst og kunsthåndverk»
Utstilling i forbindelse med Trondheims Bys 1000 års jubileum. Arr: Norske Kunsthåndverkere Midt-Norge
07.09. – 05.10. Trondheim Kommunes Kunstinnkjøp fra 1992 og fram til i dag

1996

«Fotoekstempore» - Erlend Leirdal, Dag Arve Forberskog m.fl.
Utstilling – Tone Myskja / Elisabeth Mathisen / Anne Karin Jordtvedt
Utstilling – Åse Frøyshov
Utstilling – Liv Johansen/Tove Weie/Ann Lundstrøm/Marit Aabel
Utstilling – Unn Sønju og Miles McAlinden
Utstilling – Johan Knoff, Grete Byrkjeland og Octavio Gil

1995

Utstilling – Kunsthåndverksutstilling – kurator: Rigmor Hovland
Utstilling – Merete Christensen og Anne Bårdsgård
Utstilling – Bjørn Sigurd Tufta og Suvi Nieminen
Utstilling – Kunstakademiet i Trondheim 4. års utstilling 1995
Utstilling – Eva Kun og Ingrid Larsen
Utstilling – Terry Nilsen Love, Carol Comiskey og Eli Anne Tiller
Utstilling – kunstakademistudentene fra Bergen og Oslo

1994

Utstilling – Grete Fredriksen, Eva Schølberg og Magnar Moen
Utstilling – Kurt Johansen og Karin Lindell
Utstilling – Olavsfestdagene 1994
Utstilling – Hovedfagstudenter tekstil
Utstilling – "Manifester"
Utstilling – Magne Rygh

1993

Videoutstilling – Jeremy Welch / Anna Karin Rynander / Marty St. James / Ann Wilson
Sommerutstilling – Eli Lundbrekke
"Graven" – He Marli/Hanne Heuch/Sissel Tolaas
Utstilling – Jostein Kirkerud og Egil Røed
Utstilling – Marie-Ann Mürer, Anne Bekkelund, Marit Arnestad, Ingvill Henmo og Erik Joung
"Tegning i fokus på TKS" – Håkon Bleken/Oddvar I. N. Daren

1992

Utstilling – Arnold Dahlslett, Bjørn Bratsberg og Atle Folstad
Utstilling – Haarr, Rohde og Tenyu
Utstilling – Kunstakademiet i Trondheims 4-års utstilling 1992
Utstilling – Synnøve Korssjø og Raymond Slåttei
Utstilling – Olavsdagutstilling 1992
Utstilling – Samisk samtidskunst - gruppeutstilling
Utstilling – Georg Suttner
Utstilling – Midt-norsk tekstilkunst og Eli Hovdenak

1991

Utstilling – Runi Langum, Gunnar Torvund og Kari Dyrdal
Utstilling – Trøndelagsutstillingen 1991
Utstilling – 4-års utstilling Kunstakademiet i Trondheim 1991
Utstilling – Kjartan Slettemark
Utstilling – Olavsdagene 1991
Utstilling – UKA 1991 - Inger Brattvold og Beret Aksnes
Utstilling – Utstilling i Darmstadt
Utstilling – Gruppa Vapo
Utstilling – Ove Stokstad

1990

Utstilling – Ragnhild Monsen og S. S. Pedersen
Utstilling – Kunstakademiet i Trondheims 4-års utstilling 1990
Utstilling – Bjørn Krogstad og Bjørg Svinsholt
Utstilling – Trøndelag Bildende Kunstneres 40 års jubileum
Utstilling – Elisabeth Haarr, Jorun Kraft Mo, og malergruppe fra Bergen
Utstilling – Alec Booker, Paula Crabtree og Claus Junge

1999

Utstilling – Ragnhild Monsen og S. S. Pedersen
Utstilling – Kunstakademiet i Trondheims 4-års utstilling 1990
Utstilling – Bjørn Krogstad og Bjørg Svinsholt
Utstilling – Trøndelag Bildende Kunstneres 40 års jubileum
Utstilling – Elisabeth Haarr, Jorun Kraft Mo, og malergruppe fra Bergen
Utstilling – Alec Booker, Paula Crabtree og Claus Junge

1988

(Relokalisering til nye lokaler)

1987

Juleutstilling
Utstilling – Elisabeth Engen og Kjell Akeren
Utstilling – Angelo Evelyn
Utstilling – Anne Kampmann
Utstilling – Beret Aksnes og Anne Kvam
Utstilling – KiT - Minneutstilling over Leif Anders Larsen
Utstilling – Håkon Bleken
Utstilling – Stabell, Graff, Sønsteby, Morten M
Utstilling – Sten Rønning

1986

Utstilling – Grafikk -86 Gruppe I
Utstilling – Grafikk -86 gruppe II
Utstilling – Kunstakademiet i Trondheims 4-års utstilling 1986
Utstilling – Paul Brandt
Utstilling – Skulpturutstilling
Utstilling – Octavio Gil
Utstilling – Pia Myrvold og Randy Naylor
Utstilling – Anne Marie Vadum og Edith Spira
Utstilling – Internasjonal kunstuke
Utstilling – Juleutstilling
Utstilling – Trinde Lindheim

1985

Utstilling – John Rolseth
Utstilling – "50 år og eldre"
Utstilling – Kunstakademiet i Trondheims 4-års utstilling 1985
Utstilling – Wolf Wolfsmoon
Utstilling – "Midt-norsk kunsthåndverk"
Utstilling – Grethe-Brit Fredriksen
Utstilling – Dag Skedsmo

1984

Utstilling – Kjell Bendiksen
Utstilling – "40-45" En tredelt utstilling
Utstilling – Kunstakademiets 4- års utstilling 1984
Utstilling – Karin Lindell, Jorunn Kraft Mo, Synnøve Korssjøen
Utstilling – Rudi Juchelka
Utstilling – Oddvar I.N
Utstilling – Erling Stuart Rohde
Utstilling – Trøndelag Bildende Kunstneres sommerutstilling
Utstilling – Toril Nøst
Utstilling – Mogens Valeur
Utstilling – Friberg, Permer, Lapinski, Lapinska
Utstilling – Trønderske Kontraster - aktuell kunst

1983

Utstilling – Jo Stang
Utstilling – Tegnerforbundet
Utstilling – Jörg Immendorff
Utstilling – Internasjonal Kunstuke
Utstilling – Terje Resell
Utstilling – Høstutstillingen 1983
Utstilling – "Plastisk Botanikk" Kjersti Lerseth
Utstilling – "Fremtiden er nå"
Utstilling – Per Rune Vatne
Utstilling – Svein Rønning
Utstilling – "Unge kunstnere i Trøndelag"
Utstilling – "Unge kunstnere i Trøndelag" gruppe I
Utstilling – "Unge kunstnere i Trøndelag" gruppe II
Utstilling – "Unge kunstnere i Trøndelag" gruppe III
Utstilling – Konst från svenska Österbotten, Finland

1982

Utstilling – Kvinners kunst i Trøndelag i dag
Utstilling – Rolf Hammers minneutstilling
Utstilling – Elisabeth Balstad
Utstilling – Astrid Wallster Holdbakk og Edel Pettersen
Utstilling – Sommerutstilling
Utstilling – Knut Sveen og Sven-Erik Grydeland
Utstilling – Arne Johansen
Utstilling – Georg Suttner
Utstilling – Billedvevutstilling
Utstilling – Ståle Vold
Utstilling – Margaretha Petre
Utstilling – Bjørn Løe

1981

Utstilling – Sigmund Schjelderup Pedersen
Utstilling – Håkon Grønlien
Utstilling – Trøndelag Bildende Kunstneres innkjøpsutstilling
Utstilling – Håkon Gullvåg
Utstilling – Tone Thiis Schjetne
Utstilling – Utstillingsplasser 1979-1981
Utstilling – Utflyttede trøndere - Ilsvikøras vel

1980

Juleutstilling
Utstilling – Innkjøpsutstilling Søbstad Sykehjem
Utstilling – Geir Aanvik
Utstilling – Arthur Raanes og Kurt Edvin Hansen
Utstilling – Kunstskolen i Trondheim semesterutstilling 1980
Utstilling – Trøndelag Bildende Kunstneres sommerutstilling
Utstilling – Anders Krigsvoll
Utstilling – Willy Storn
Utstilling – John Søraune og Inger Øistad
Utstilling – «Hva er grafikk?» Norske Grafikere informasjonsutstilling
Utstilling – Trøndelag Bildende Kunstneres jubileumsutstilling
Utstilling – Marit Aabel Bjørneboe
Utstilling – Kjell Varvin

1979

Utstilling – Karin Friis
Utstilling – Herman Hebler
Utstilling – 3 realister
Utstilling – Harald Risberg
Utstilling – Trøndelag Bildende Kunstneres sommerutstilling 1979
Utstilling – Kunstskolen i Trondheim 1979
Utstilling – Magne Rygh
Utstilling – Snorre Kyllingmark
Utstilling – Victor Patrick Huse
Utstilling – Liv Elin Trygstad

1978

Utstilling – Norges Fotografforbund
Utstilling – Sommerutstillingen
Utstilling – Kunstskolens semesterutstilling 1978
Utstilling – Norema og Norsk FN samband
Utstilling – Arnold Trygve Gisvold
Utstilling – Bruno Lundstrøm
Utstilling – Ove Stokstad
Utstilling – Kaja Thorne Skjælaaen
Utstilling – Stanislav Dombrovsky
Utstilling – Utflyttede Trøndere
Utstilling – Namdal-gruppen

1977

Galleri Hornemann

Åpningsutstillingen i Galleri Hornemann
Utstilling – Trøndelag Teater
Utstilling – Erotisk utstilling
Utstilling – Fotoutstillingen Brundalen
Utstilling – «Kritisk realisme»
Utstilling – Peter Esdaile
Utstilling – Stanley Stornes / Kjell Nymoen
Utstilling – Norsk grafikk siden sist
Utstilling – Miniteppeutstillingen - Skottland
Utstilling – Sommerens miniutstilling
Utstilling – Ilsvikøra
Utstilling – Oddvar Løkse